اسناد جدید از ارتباط نزدیکان ترامپ، غیر از بولتون و جولیانی با منافقین

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتباطات میان «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «رودی جولیانی»، وکیل «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با اعضای فرقه تروریستی منافقین، شاید دیگری خبری نباشد که چندان جلب توجه کند. 

اما اسناد دولت آمریکا که به تازگی منتشر شده‌اند نشان می‌دهند غیر از بولتون و جولیانی برخی از دیگر حلقه نزدیکان ترامپ هم با اعضای گروهک تروریستی منافقین مراوده دارند. 

این اسناد گواه تازه‌ای هستند که نشان می‌دهند واشنگتن در حالی کشورهای ناهمسو با سیاست‌های این کشور را به «حمایت از تروریسم» متهم می‌کند که نزدیکان رئیس‌جمهورش با یکی از خطرناک‌ترین گروه‌های جنایت‌پیشه ارتباط دارند.

پیش از این خبرگزاری فارس بر اساس اسناد وزارت دادگستری آمریکا گزارش داده بود «بولتون» و «جولیانی» بعد از مراسم تحلیف ترامپ دست‌کم ۵ بار با اعضای فرقه منافقین دیدار کرده‌اند.

این اسناد را گروهک تروریستی منافقین طبق مفاد قانونی موسوم به «قانون ثبت عوامل بیگانه» به وزارت دادگستری آمریکا تحویل داده است.

این قانون، اشخاص یا  گروه‌هایی که برای منافع دولت‌های خارجی در واشنگتن لابی‌گری یا فعالیت می‌کنند را ملزم می‌کند فعالیت‌ها و منابع مالی خود را به صورت شفاف گزارش کنند.

مرور همین اسناد نشان می‌دهند اعضای گروه تروریستی منافقین طی دو سال گذشته دست‌کم ۴ دیدار هم با نزدیکان ترامپ داشته‌اند که قبلاً گزارش نشده است. 

این افراد، در دوران انتقال قدرت جزو تیم ترامپ بوده‌اند و یا از جمله مشاوران او در زمینه مسائل ایران هستند. 

پایگاه خبری-تحلیلی The Young Turks (ترک‌های جوان) که اسناد جدید را گزارش داده نوشته جنجالی‌ترین این دیدارها مربوط به دیدار «ولید فارِس» با منافقین بوده است. «فارِس» در دوران رقابت‌های انتخاباتی، مشاور ترامپ در امور مبارزه با تروریسم و مسائل غرب آسیا بود. 

اسناد وزارت دادگستری آمریکا نشان می‌دهند «فارِس» بعد از پیروزی ترامپ در انتخابات در نوامبر سال ۲۰۱۶ دست‌کم در دو نوبت با منافقین دیدار کرده است. 

گروه‌هایی که فعالیت‌هایشان را طبق قانون برای وزارت دادگستری آمریکا مشخص می‌کنند بایستی شرح دیدارها و آن فعالیت‌ها را نیز ذکر کنند، اما منافقین از عبارت‌هایی مبهم و نامشخص برای توضیح درباره دستور کار آن نشست‌ها استفاده کرده‌اند.

در یکی از این دیدارها که مربوط به ۱۲ ژانویه ۲۰۱۷ است (بیش از یک هفته بعد از تحلیف ترامپ)، درباره «قطعنامه سازمان ملل در انتقاد از نقض حقوق بشر در ایران» گفت‌وگو شده است.

در حال تکمیل…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *