اعضای شورا مصر به انتخاب حناچی هستند/ مهلت وزرات کشور ۵ آذر تمام می‌شود

الهام فخاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره صدور حکم حناچی به عنوان شهردار تهران اظهار داشت:‌ با توجه به تعطیلی‌های رسمی، تأیید حکم شهردار به تعویق افتاده است و ما امیدواریم هر چه زودتر این موضوع تعیین تکلیف شود. 

وی افزود: تأخیر در صدور حکم شهرداران فقط منحصر به تهران نمی‌شود بلکه حکم شهردار یزد را هم هنوز نزده‌اند. 

وی ادامه داد: پرونده حناچی برای شهرداری تهران هنوز در فرایند استعلام و کارهای اداری است که باید زودتر انجام شود و تکلیف تهران نیز در این خصوص مشخص شود. 

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا شورا در ارسال پرونده تأخیر داشته است، گفت:‌خیر، شورا به موقع ارسال کرده، بلکه پروسه وزارت کشور با تأخیر بوده است که باید در این خصوص وزارت کشور پاسخگو باشد. 

وی تأکید کرد: در حال حاضر حناچی به عنوان شهردار تهران از سوی اعضای شورای شهر انتخاب شده است و اگر حکم آن صادر نشود، مراحل اداری و قانونی بعدی را دنبال می‌کنیم که بررسی این پرونده در هیأت حل اختلاف است، البته امیدواریم که نیاز به مراحل بعدی نباشد. 

فخاری گفت: با توجه به تخصص حناچی و سوابق کاری وی، امیدواریم که حکم شهردار هر چه زودتر امضا شود و اعضا مصرّ به انتخاب خود هستند و این انتخاب را براساس معیارها و ملاک‌های لازم انجام داده‌اند. 

وی گفت:‌ در حال حاضر مهلت وزارت کشور برای صدور حکم به پایان نرسیده است و روز دوشنبه ۵ آذر آخرین مهلت صدور حکم شهردار است. 

عضو شورای شهر تهران افزود: در شرایط فعلی، مدیریت شهری تهران نیاز به ثبات دارد و این امر نیز باید هر چه سریع‌تر به دلیل منافع شهر و مردم اتفاق بیفتد. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *