افزایش ۱۲ درصدی شکایات تجاوز جنسی در آمریکا

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وِرایِتی، بنابر داده‌های جدید فدرال، اتهامات تجاوزات جنسی برای اولین بار در سال میلادی منتهی به ماه اکتبر ۲۰۱۷ و  افشاسازی‌های «هاروی واینستین» با افزایش ۱۲ درصدی مواجه شد.

«کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر» اعلام کرد در مقایسه با سال آماری ۲۰۱۷  با افزایش ۱۲ درصدی اتهامات تجاوز جنسی مواجه بوده‌ایم. این آژانس در خبری منتشره گزارش کرده که طی سال گذشته ۶۶ پرونده تجاوز جنسی ثبت شده که نسبت به سال قبل، افزایش ۵۰ درصدی داشته است.

میزان اتهامات آزار جنسی گزارش شده به «کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر» نمایانگر شکافی در مجموع تعداد اتهامات بوده و همین روند گویای این افزایش است. طی هفت سال گذشته، اتهامات آزار جنسی که از ۷۹۴۴ مورد در سال ۲۰۱۰ به ۶۶۹۶ مورد در سال ۲۰۱۷ کاهش یافته بود در سال ۲۰۱۸ با ثبت ۷۵۰۰ مورد که بالاترین آمار از سال ۲۰۱۲ محسوب می‌شود، که نشان از سیر صعودی این معضل دارد.

شدت این روند در کالیفرنیا و نیویورک بیشتر گزارش شده است. دپارتمان «اشتغال و مسکن عادلانه» کالیفرنیا اعلام کرده که در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ تعداد ۹۳۹ مورد شکایت تجاوز جنسی دریافت کرده که نسبت همان دوره در سال قبل با جهش ۸۰ درصدی مواجه بوده است. بخش «حقوق بشر» نیویورک از یکم اکتبر ۲۰۱۷ در دوره‌ای هفت ماهه تعداد ۳۵۳ مورد شکایت دریافت کرده که نسبت به همان دوره در سال قبل با افزایش ۶۰ درصدی روبرو بوده است.

البته طبق دادرسی‌های سال ۱۹۹۱ «آنیتا هیل» افزایش ملی افزایش تجاوزهای جنسی در آمریکا بسیار بیشتر است. طبق داده‌های «موسسه فرصت‌های برابر شغلی» تعداد شکایت‌ها در سال ۱۹۹۲، ۵۳ درصد افزایش داشته است.

موسسه فرصت‌های برابر شغلی تا قبل از جریان افشاسازی تجاوزهای جنسی هاروی واینستین، به صورت منظم آماری بر مبنای سال تقویمی ارائه نداده و این آمار پس از واینستین به صورت دقیق و سالانه ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *