اوحدی در برنامه «حالا خورشید» مطرح کرد شهر آفتاب مشکلات زیرساختی دارد/ با خودرو شخصی به نمایشگاه کتاب مراجعه نکنید

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در برنامه حالا خورشید شبکه سه سیما درباره انتقال نمایشگاه کتاب از شهر آفتاب به مصلی امام خمینی توضیح داد به دلیل برخی مشکلات ساختمانی و زیرساختی نمایشگاه  از شهر آفتاب به مصلی امام خمینی منتقل شد.

وی ادامه داد: ما یکسری مشکلات سازه‌ای را در شهرآفتاب سال گذشته داشتیم. برف که آمد برخی سازه‌ها خراب شد البته دوستان خیلی تلاش کردند تا برای نمایشگاه کتاب این دوره آماده شود اما متاسفانه آماده نشد.

اوحدی گفت: ترمیم‌هایی صورت گرفت و در حال حاضر نمایشگاه گردشگری در شهرآفتاب در حال برگزاری است. اما باید نمایشگاه را از داخل شهر به شهرآفتاب منتقل کنیم.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی میان شهرداری تهران و وزارت ارشاد برای این دوره از نمایشگاه صورت گرفته بود آخرین جلسه این هماهنگی هفته پیش با حضور معاونین شهرداری و ارشاد برگزار شد تا همکاری‌های لازم به بهترین شکل صورت گیرد.

وی با توصیه به مراجعین به نمایشگاه کتاب، اظهار داشت: من توصیه می‌کنم مخاطبان نمایشگاه با خودرو به نمایشگاه نیایند،‌ چرا که خط یک و سه مترو ، ناوگان اتوبوسرانی، تاکسیرانی انصافاً تمام قد در میدان حضور دارند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، تصریح کرد: ما در شهرداری در این دوره برنامه‌ریزی‌هایی انجام دادیم تا فرهنگسرای کتاب در چهار بخش در مصلی امام خمینی فعال باشد. ما برای نخستین‌بار بخشی از باغ کتاب را به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه‌ها به نمایشگاه کتاب منتقل کردیم.

اوحدی همچنین ضمن اشاره به اینکه با توجه به اینکه سال ۹۷ با عنوان تولید ملی نامگذاری شده تلاش کرده‌ایم بخش عمده‌ای از لوازم التحریر را با بهترین شکل و کیفیت در نمایشگاه عرضه کنیم. در بخشی از مجموعه باغ کتاب مصلی امام خمینی کتاب من به کودکان در قالب تصویر و اسم کودک به شکل تخصصی جهت ترویج کتابخوانی عرضه می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: ما در سازمان‌ فرهنگی هنری شهرداری تهران ۳۷۲ کتابخانه داریم با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار عنوان کتاب؛ البته بخشی از نمایشگاه در  این دوره ویژه روشندلان در نظر گرفته شده است که ۳کتابخانه ما توسط همین افراد مدیریت می‌شود.

وی با بیان اینکه روشندلان می‌توانند از ۱۵۰ هزار عنوان کتاب خط بریل رایگان استفاده کنند توضیح داد: اگر فرد روشندلی امکان تردد در نمایشگاه کتاب را نداشته باشد می‌تواند با شماره تلفن ۱۸۳۷ به صورت شبانه‌روزی تماس گرفته تا از کتاب‌های خط بریل استفاده کند. این کتاب‌ها رایگان تقدیم افراد خواهد شد.

اوحدی در پایان با اشاره به بخش هنر و کتاب در نمایشگاه کتاب تصریح کرد: هنرمندان در این بخش به کتابخوانی می‌پردازند. ضمن اینکه ما بخش عکاسخانه را نیز در نظر گرفته‌ایم که تهران قدیم را نشان می‌دهد اما با تمام این تفاسیر باید بگویم حال کتابخوانی در کشور ما متاسفانه خوب نیست.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *