اولین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته – تبریز پیروزی مقتدرانه تیم ملی ایران مقابل آمریکا/والیبالیست‌های ایران آماده رویارویی با روسیه در فینال

به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین دوره لیگ جهانی والیبال نشسته که از روز پنج شنبه ۳۰ فروردین ماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در شهر تبریز پایتخت گردشگری سال ۲۰۱۸ جهان اسلام آغاز شده است، فردا (سه شنبه) به پایان می رسد.

پنجمین و آخرین روز دور مقدماتی این رقابت‌ها امروز (دوشنبه) در سالن صدرای تبریز با سه دیدار پیگیری شد که در سومین مسابقه تیم ملی والیبال نشسته ایران به مصاف آمریکا رفت.

ملی پوشان ایران در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۷ به پیروزی رسیدند تا با پنج برد متوالی و بدون شکست راهی دیدار نهایی لیگ جهانی شوند.

تیم ملی والیبال نشسته ایران این مسابقه را با ترکیب مرتضی مهرزاد، داود علیپوریان، امیرحسین کفش دار، آرش خرم علی، حسین گلستانی، مهدی بابادی و رمضان صالحی (لیبرو) شروع کرد.

در آنسوی میدان نیز تیم ملی والیبال نشسته آمریکا با ترکیب دانیال جوزف، اریک توماس، جیمز استاک، پاتریک لی یانگ، چارلز فری من، زاکری استیون آپ و جان مایکل کرمر مسابقه را آغاز کرد.

ادنان کلوس از بوسنی و خالد شانیشاه از لیبی به عنوان داوران اول و دوم قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند.

دیدار تیم های ملی والیبال نشسته ایران و آمریکا حدود ۵۰۰ تماشاگر مرد و زن از جمله حمید علی صمیمی رئیس فدارسیون ورزش های جانبازان و معلولان داشت که ملی پوشان با تشویق های خود در تمامی مدت مسابقه در سالن والیبال مجموعه ورزشی صدرای تبریز همراهی کردند.

تیم ملی والیبال نشسته ایران فردا (سه شنبه) از ساعت ۱۸ در دیدار نهایی لیگ جهانی به مصاف روسیه می رود.

تیم ملی والیبال نشسته آمریکا در دور مقدماتی لیگ جهانی پنج دیدار برگزار کرد و در تمامی بازی ها مغلوب حریفان خود شد. ملی پوشان این کشور صبح فردا برای کسب رتبه پنجمی به مصاف آلمان می روند.

****

در دیگر دیدار بوسنی و آلمان به مصاف هم رفتند. ملی پوشان بوسنی در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی رسیدند تا با کسب سومین پیروزی، حضورشان در دیدار رده بندی قطعی شود.

تیم آلمان نیز که چهارمین ناکامی خود در دور مقدماتی را تجربه کرد، فردا در آخرین روز این رقابت ها برای کسب رتبه پنجم مسابقات به مصاف آمریکا می رود.

تیم ملی والیبال نشسته ایران که از دو روز پیش صعودش به دیدار نهایی قطعی شده است، از ساعت ۱۸ امروز در آخرین دیدار دور مقدماتی به مصاف آمریکا می رود.

اولین دوره رقابت های لیگ جهانی والیبال نشسته با حضور تیم های ایران، آمریکا، روسیه، بوسنی، آلمان و اوکراین از ۳۰ فروردین آغاز شده و تا ۴ اردیبهشت ماه به میزبانی تبریز برپاست.

*نتایج کامل پنجمین روز لیگ جهانی والیبال نشسته به قرار زیر است:

اوکراین یک – روسیه ۳ (۲۲ بر ۲۵، ۲۰ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۲ بر ۲۵)
بوسنی ۳ – آلمان صفر (۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۹)
ایران ۳ – آمریکا صفر (۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۷)

آخرین روز مسابقات لیگ جهانی فردا (سه شنبه) با سه دیدار پیگیری می شود که برنامه آن به قرار زیر است:

ساعت ۱۰: آمریکا – آلمان برای کسب مقام پنجمی

ساعت ۱۵: بوسنی – اوکراین برای مدال برنز و مقام سومی

ساعت ۱۸: ایران – روسیه برای مقام قهرمانی و مدال طلا

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *