بازداشت ۲۳ عضو پ.ک.ک در استانبول/ عملیات تروریستی خنثی شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای امنیتی ترکیه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ مظنون به همکاری با حزب کارگران کردستان (گروهک پ.ک.ک) را در استانبول بازداشت کردند.

به نوشته روزنامه «ینی شفق» پلیس ترکیه اعلام کرد این افراد قصد داشتند در سالگرد تاسیس این حزب، با استفاده از دستگاه‌های انفجاری و بمب‌های آتش‌زا (کوکتل مولوتف) حملات تروریستی در استانبول انجام دهند.

منابع امنیتی می‌گویند از این افراد مقادیر زیادی اسناد و اطلاعات محرمانه، تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی و همچنین چندین قبضه سلاح گرم و مهمات به دست آمده است.

برخی از افراد به عضویت در این گروه تروریستی، برخی به تبلیغات و ترویج عقاید این گروه، برخی به تلاش برای عملیات تروریستی و برخی به ارعاب مردم جهت شرکت نکردن در انتخابات ریاست جمهوری ۳ تیر، متهم هستند.

گروه پ.ک.ک که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا تروریستی شناخته می‌شود، بعد از شکستن توافق آتش‌بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی ترکیه را از سر گرفت.

این گروه از سال ۱۹۸۴ مبارزه مسلحانه‌ای را با دولت ترکیه آغاز کرده است. بر اساس آمارهای رسمی ترکیه، بیش از ۴۰هزار نفر، که بیشتر از آنها غیرنظامی هستند، در این درگیری‌های ۳۰ ساله کشته شدند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *