برگزاری بزرگترین راهپیمایی استقلال از بریتانیا در اسکاتلند+تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بیش از صد هزار نفر از حامیان استقلال اسکاتلند دیروز (شنبه) در شهر «ادینبرو» تظاهرات برگزاری کردند.

به نوشته روزنامه «گاردین»، با برگزاری این راهپیمایی، فشارها بر «نیکولا استرجون» رهبر حزب ملی اسکاتلند برای تعیین زمان برگزاری همه‌پرسی دوم استقلال از بریتانیا افزایش یافته است.

برگزارکنندگان این راهپیمایی میگویند بیش از صدهزار نفر در این تظاهرات حضور داشتند و آن را بزرگترین و برجسته‌ترین تظاهرات تاریخی برای استقلال اسکاتلند نامیدند. 

این تظاهرات یک روز قبل از آغاز همایش سالیانه حزب ملی اسکاتلند برگزار شد و «کیت براون» معاون رهبر حزب ملی اسکاتلند در این تظاهرات حضور داشت. 

اولین همه‌پرسی استقلال اسکاتلند از بریتانیا سال ۲۰۱۴ برگزار شد اما اکثر شرکت‌کنندگان رای به عدم استقلال داده بودند. طی دو سال اخیر و بعد از برگزاری همه‌پرسی برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) تمایل استقلال طلبی از لندن در کشورهای تفویض اختیار شده از جمله اسکاتلند و ایرلندشمالی افزایش یافته است. به ویژه اینکه روند خروج لندن از اتحادیه اروپا به بن بست رسیده و علاوه بر مخالفان داخلی در این کشور کشورهای اتحادیه اروپا نیز با استراتژی این کشور در این زمینه شدیدا مخالف هستند. 

 

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *