جزئیات آزمون کارشناسی ارشد که داوطلبان آزمون باید بدانند

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس با اشاره به جزئیات آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته، گفت: آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۷ در ۱۳۲ کدرشته و اولین مرحله بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی کشور در روزهای پنجشنبه ۶ و جمعه ۷ اردیبهشت ۹۷ در ۷۴ شهر و ۱۷۷ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.

وی افزود: آزمون در صبح پنج‌شنبه در ۳۳ کدرشته و با حضور ۳۵۴ هزار و ۴۷۳ داوطلب و در بعداز ظهر پنج شنبه آزمون برای ۶۴ کدرشته با تعداد ۱۰۷ هزار و ۵۷۳ داوطلب و در صبح جمعه آزمون ۳۵ کدرشته امتحانی با تعدادد ۳۲۹ هزار و ۵۸۸ داوطلب برگزار می‌شود.

توکلی گفت: کارت شرکت در آزمون حاوی اطلاعات ثبت‌نامی، تاریخ و محل برگزاری آزمون از روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان باید بر اساس مشخصات شناسنامه‌ای و مشخصات ثبت‌نامی نسبت به پرینت کارت آزمون دقت کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش اظهار داشت: بدیهی است داوطلبانی که برای دو کدرشته متقاضی شدند باید علاوه بر کارت شرکت در آزمون کدرشته امتحانی اول برای دریافت کارت کدرشته دوم نیز اقدام کنند زیرا همراه داشتن اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکسدار و کارت آزمون الزامی است.

توکلی درباره برگزاری المپیاد علمی دانشجویی نیز گفت: این آزمون در ۲۴ کدرشته امتحانی برگزار می‌شود.

* نحوه رفع نقص

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: داوطلبان برای آزمون باید اگر مغایرتی بر روی کارت ورود به آزمون مشاهده کردند برای رفع نقص اقدام کنند.

وی افزود: اگر زبان خارجی مندرج در کارت با زبان خارجی داوطلب و ثبت‌نام انجام شده مغایرت دارد یا در رابطه با معلولیت( نابینا، کم بینا، ناشنوا، کم شنوا و معلول جسمی حرکتی) اختلافی وجود دارد، داوطلبان باید در روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت از ۸ و سی دقیقه صبح تا ۱۲ و از ساعت ۱۴ تا ۱۸ به باجه رفع نقص مربوط مراجعه کنند که نشانی رفع نقص در جدول شماره ۲ اطلاعیه سازمان سنجش آمده است.

توکلی عنوان کرد: اگر کارت داوطلب در دیگر اطلاعات دارای مغایرت بود، داوطلب حداکثر تا هفتم اردیبهشت باید از طریق سایت سنجش قسمت ویرایش اطلاعات اقدام کند.

وی گفت: اگر داوطلبی تمایل به شرکت در رشته‌های دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی را دارد نیز باید در زمان تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کند.

به گفته توکلی، شروع آزمون صبح‌ها ساعت هفت و سی دقیقه و بعدازظهر از ساعت ۱۴ و سی دقیقه است و درب حوزه‌ها صبح‌ها ساعت هفت و بعدازظهر ساعت ۱۴ بسته می‌شود.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *