«داستان یمن» گوشه‌ای از مظلومیت مردم یمن را منعکس می‌کند

به گزارش خبرنگار سینمای فارس، مجموعه سه داستان کوتاه از یمن شب گذشته ، پنجم اردیبهشت ماه در حالی در پردیس چارسو جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به اجرا در آمد که مهدی هاشمی رفسنجانی، رییس شورای شهر، کاردار بنگلادش و سفیر فلسطین نیز در سالن برای تماشای فیلم حضور داشتند.

این مجموعه داستان‌ها از بخش زیتون‌های زخمی به جشنواره رسیده بود.

پیش از اکران فیلم محمدعلی شعبانی کارگردان یکی از داستان‌های این مجموعه «داستان یمن» طی سخنانی گفت: امیدوارم مخاطبان فیلم ما را دوست داشته باشند البته شاید برخی مسائل فنی اعم از صدا هنوز قدری جای کار داشته باشد و دلیلش هم این است که تولید فیلم ماه‌ها طول کشیده تا به جشنواره رسیده است.

وی در ادامه افزود: برای رساندن کار به جشنواره خیلی با شتاب عمل کردیم اما امیدوارم این فیلم را با نگاه کاملا انسانی و غیر سیاسی به یمن نگاه کنید چرا که اینطور ساخته شده است و ما هم امیدواریم توانسته باشیم  گوشه‌ای از مظلومیت نسبت به انسان‌ها در یمن را فارغ از هر گونه گرایشات سیاسی انعکاس دهیم.

همچنین مرتضی آتش زمزم دیگر کارگردان ساخته داستان کوتاه «شرم بودا» گفت: داستان شرم بودا یک روایت ساده از یک اتفاق بزرگ در یمن است.

محمدعلی رخشانی کارگردان داستان کوتاه «حذف همه » با بیان اینکه مستندساز است و این نخستین بار است که تجربه کار داستان کوتاه دارد، نیز در ادامه افزود: این اتفاق در کوبانی رخ داده و تم اصلی داستان هم مربوط به همین می‌شود اما ما آن را در اصفهان فیلمبرداری کردیم.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *