در حال بروز رسانی/ ششمین نماز جمعه سال ۹۷ با خروج آمریکا از برجام ایران از NPT خارج می‌شود/ خرید کالای خارجی دارای مشابه داخلی خیانت است

به گزارش سردبیری استان‌های خبرگزاری فارس،‌ نماز عبادی سیاسی جمعه امروز هفتم اردیبهشت ماه با حضور ملت ولایی و دیندار در سراسر ایران اسلامیمان در حالی برگزار شد که محور سخنرانی‌های ائمه جمعه درباره اعلام موضع ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از برجام، روز جوان، گرامیداشت مقام معلم و کارگر بود.
 
امام جمعه قم: با خروج آمریکا از برجام ایران از NPT خارج می‌شود
آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم با اشاره به اعلام مواضع ترامپ مبنی بر خروج از برجام و تقسیم کار کشورهای اروپایی برای ارائه شروط جدید گفت: به صراحت اعلام می‌کنیم اگر آمریکا از برجام خارج شود، ما هم از برجام و هم از NPT خارج خواهیم شد.

وی با اشاره به اعلام روز ۲۳ اردیبهشت برای تصمیم‌گیری در خصوص برجام از سوی آمریکا گفت: بعد از امضای برجام نه تنها قدمی برداشته نشده بلکه آمریکا همیشه دنبال سیاست‌های ماجراجویانه و باج‌خواهانه در همه عرصه‌ها بوده و تضعیف برجام را دنبال کرده است.

امام جمعه قم با اشاره به اظهارنظر سران کشورهای اروپایی مبنی بر ادامه برجام اضافه کرد: آنها تقسیم کار کرده‌اند و به دنبال شروط جدید هستند و تا از فعالیت موشکی جلوگیری کرده و اقتدار منطقه‌ای نیز از بین برود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: به صراحت اعلام می‌کنیم اگر آمریکا از برجام خارج شود، ما از برجام خارج شده و از NPT هم خارج خواهیم شد.

حسینی بوشهری با بیان اینکه پیش‌بینی‌های رهبر انقلاب در خصوص آمریکا آرام آرام محقق شد، بیان کرد: درخشش رهبر انقلاب نه تنها در فضای ایران اسلامی بلکه در سایر کشورها واضح است.

امام جمعه اصفهان: خرید کالای خارجی دارای مشابه داخلی خیانت است

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان با بیان اینکه خرید کالای خارجی دارای مشابه داخلی خیانت است، گفت: آدم بدون دشمن رشد نمی‌کند و اینکه امام در زمان تحریم آمریکا گفت ای کاش این تحریم چندین سال طول بکشد به خاطر این بود که در این سختی‌ها استعدادهای انسان رشد می‌کند و این نکته وجود دارد که استعداد در سختی است.

وی در ادامه با اشاره به فرارسیدن روز جوان تشریح کرد: «کام» به ازدواج نیست که به جوانان مجردی که فوت می‌کنند می‌گویند «ناکام» و حضرت علی اکبر هم ازدواج کرده بوده و همسر و اولاد داشته است.

امام جمعه اصفهان اذعان داشت: جوان ما باید از این بترسد که به حق نباشد از اینکه کار نادرست انجام دهد و لذتش این باشد که در راه خدا قدم بردارد و در راه خدا شهید شود و این چیزی است که دشمن نمی‌خواهد.

وی ادامه داد: اسپانیا را نیز با بی‌دین کردن جوانان از دست مسلمانان درآوردند، دختران طناز را به اسپانیا آوردند، بهترین مشروبات را به ارزانی به جوانان مسلمانان فروختند و نهایتاً به آن‌ها حمله کردند.

طباطبایی‌نژاد با گرامیداشت مقام معلم مطرح کرد: یک معلم باید از یک قاضی بیشتر دقت کند چراکه ممکن است یک انسان را فاسد بار بیاورد یا انسان بار بیاورد، امام خمینی نیز بارها زمانی که از معلمان خود نام می‌آورد، می‌گفت «جانم به فدایش».

وی افزود: وقتی می‌خواهید برای شهر شورا برای مشورت قرار بدهید آدم‌هایی را که خوف خدا را داشته باشند انتخاب کنید.

امام جمعه اصفهان در خصوص روز کارگر گفت: کارگری یک افتخار برای انسان است‌؛ وقتی کارگر هستیم باید کارمان را درست انجام دهیم، وقتی تا خرداد در بین اتاق‌های اداره عید دیدنی می‌روید و مردم در اتاق شما منتظرتان می‌مانند نانتان حرام می‌شود.

وی عنوان کرد: زمانی که در اداره هستید آن زمان مال شما نیست و حق ندارید کم و زیادش کنید و نباید از این اتاق به آن اتاق بروید، فقط در حد نیاز باید کار غیر اداری انجام دهید.

 

امام جمعه زاهدان: عملکرد وزارت اطلاعات مورد رضایت رهبری انقلاب و مردم است
آیت‌الله عباسعلی سلیمانی امام جمعه زاهدان گفت: وزارت اطلاعات با تلاش کارکنان مخلص خود که از روی ایمان برای امنیت کشور تلاش می‌کنند، مورد رضایت رهبری انقلاب و مردم هستند.

وی ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت علی اکبر (ع)، اظهار کرد: امروزه چالش‌هایی در تربیت جوانان ما وجود دارد که مسئولین به خصوص معلمین موظف هستند که دانش‌آموز را از مقطع ابتدایی تا دانشگاه به درستی تربیت کنند و وحدت بین جوان شیعه و تسنن را زیاد کنند، دومین مکانی که باید برای تربیت جوانان ما تلاش کنند و نقش‌آفرین باشند دانشگاه‌ها هستند.

امام جمعه زاهدان افزود: همه باید دست به دست هم بدهیم تا جوانانی با صلابت و با روحیه جهادگونه برای کشورشان تربیت کنیم به مثل جوانانی که در هشت سال دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند و امروزه با کارهای فرهنگی می‌بینیم که جوانان ما در تمام عرصه‌ها حضور گسترده دارند.

وی گفت: در کشور ارگانی برای برقراری نظم و امنیت همانند سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی تلاش می‌کنند و آنها سربازان گمنام امام زمان(عج) هستند.

خطیب نماز جمعه زاهدان بیان کرد: این سربازان پرورش‌یافته مکتب امام زمان(عج) هستند، امروز همه این امنیت و آرامش را مدیون این عزیزان هستیم.

امام جمعه بیرجند: برندگان کسانی بودند که نظام استبدادی را به نظام مردمی تبدیل کردند
 
حجت‌الاسلام‌سیدعلیرضا عبادی امام جمعه بیرجند اظهار داشت: انتظار تنها آرزو نیست بلکه یک جهاد و عمل است و انتظار به معنای قانع نبودن به وضع موجود می‌باشد لذا هیچگاه نباید به وضع موجود قانع بود.

وی با بیان اینکه شهدا و ایثارگران توانستند کشور را از زیر سلطه آمریکا و رژیم صهیونیستی آزاد کنند و نجات دهند و اختیارات و مدیریت جامعه در دست خود ما قرار گرفته است، افزود: امروز دیگر انگلیس و آمریکا برای کشور شاه، نماینده مجلس و شورای روستا و شهر تعیین نمی‌کنند و ملت ایران خودشان سرنوشت خود را تعیین می‌کنند.

امام جمعه بیرجند گفت: اگر در مسئله انتظار، فساد را به صلاح تغییر دهیم به این معنی است که امروز اگر اختیارات از بیگانگان به شما دادند باید بهترین خدمات را به جامعه، جوانان و نسل آینده بدهیم.

وی با بیان اینکه کسانی برنده شدند که توانستند نظام استبدادی را به نظام مردمی تبدیل کنند، عنوان کرد: باید بدانیم چه عملیات، جهاد و کوششی در جهت تحقق آرمان‌ها، اسلام و اجرای عدالت انجام دادیم و نمره ما چند است.

امام جمعه ایلام: تخریب سپاه و ناجا جفا به انقلاب و لطمه به امنیت کشور است

آیت‌الله محمدنقی لطفی امام جمعه ایلام با بیان اینکه جنگ امروز آمریکا با ملت بزرگ و نظام اسلامی جنگ نظامی و مرزی نیست، گفت: تخریب سپاه و ناجا جفا به انقلاب و لطمه به امنیت کشور است.

وی افزود: جنگ امروز آمریکا با ملت بزرگ و نظام اسلامی جنگ نظامی و مرزی نیست بلکه جنگ اقتصادی به نام خفگی اقتصادی است.

امام جمعه ایلام ادامه داد: رژیم آمریکا در جنگ نظامی و عرصه رویارویی نظامی با نظام اسلامی و ملت ایران شکست خورده است، آنها در جنگ و نبرد زمینی ، هوایی و دریایی توانایی مقابله با ملت شجاع و کارآزموده ایران را ندارند.

وی اضافه کرد: اگر آمریکا توان رویارویی نظامی را داشت بدون درنگ و بدون از دست دادن فرصت و قبل از تهاجم نظامی به به عراق و سوریه و افغانستان به ایران حمله می‌کرد.

 

این خبر در حال تکمیل است

انتهای پیام/و

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *