در گفت‌وگو با فارس مطرح شد خبر خوش معاون ستاری درباره افتتاح طرح‌های فناوری کلان

پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تیم مرکزطرح‌های کلان را تقویت کرده است و با شدت برنامه‌ها را اجرا می‌کنیم، با حمایتی که معاون علمی از ما داشته است امسال اتفاقات بسیار خوبی در زمینه طرح‌های کلان داشته‌ایم.

وی افزود: طرح‌های کلانی را در سال جاری مصوب کرده‌ایم که تا دو سال آینده کار نهایی آن ارائه می‌شود.

صالحی ادامه داد: فکر می‌کنم در حال حاضر ۷۵ طرح کلان جاری داریم ولی چند طرح کلان بسیار بزرگ قرار است که به زودی رونمایی و افتتاح شود.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی گفت: البته تمام این ۷۵ طرح، طرح‌های بسیار بزرگی نیست ولی امسال طرح‌های بزرگی که از سال‌های گذشته بر روی آن‌ها کار کرده‌ایم نهایی شده و افتتاح می‌شود که این طرح‌ها در زمینه‌های مختلف فناوری است.

وی گفت: حمل و نقل پاک نیز در دستور کار معاونت علمی قرار دارد که این موضوع در کلان‌شهرهای دنیا بسیار مهم است.

صالحی گفت: یکی از رویکردهای طرح‌های کلان این است که اولویت‌های آن را از اصولی که مقام معظم رهبری بیان فرمودند، نقشه جامع علمی کشور و برنامه توسعه کشور تعیین شده  و ما طبق برنامه‌های بالادستی کشور فعالیت می‌کنیم.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی اظهار داشت: امنیت غذا، کشاورزی و دریا حوزه‌های مهمی است که طرح‌هایی نیز در این زمینه داریم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *