دیدار سید «عمار حکیم» با دبیر کل جنبش «عصائب اهل الحق» و رئیس جمهوری عراق

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سید «عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی و رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی  پنجشنبه (هشتم آذر) در دیدار با «قیس خزعلی»، دبیر کل جنبش عصائب اهل عراق، درباره تحولات سیاسی عراق و منطقه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

سید حکیم در این دیدار با بیان اهمیت روند تکمیل دولت به عنوان مهم ترین اولویت عراق در مرحله کنونی تاکید کرد: «مساله وزارتخانه های باقی مانده باید هر چه سریع تر حل و فصل شود تا دولت بتواند برنامه های خود را اجرایی ساخته و در عرصه های خدمات رسانی و توسعه ای راهکارهای خود را ارائه دهد».

رهبر جریان حکمت ملی با اشاره به لزوم نهادمندسازی ائتلاف اصلی اصلاح و سازندگی و ائتلاف سازندگی، بر حمایت مجدد خود از دولت «عادل عبدالمهدی»، نخست وزیر عراق تاکید کرد.

وی در ادامه این دیدار خواستار توجه به موضوعات خدمات رسانی، اشتغال زایی و مبارزه با فساد شد.

رهبر ائتلاف اصلاح و سازندگی در پایان مجددا‌ به تشریح دیدگاه خود در قبال مسائل منطقه ای و بین المللی پرداخت و افزود: «در همین راستا عراق باید با همگان بر اساس منافع مشترک رابطه داشته باشد و در جهت نزدیک کردن دیدگاه طرف ها تلاش کند».

سید عمار حکیم امروز پنجشنبه نیز با «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق دیدار و در مورد تازه ترین تحولات سیاسی این کشور به گفت‌وگو نشست.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *