سازمان ملل متحد: آماده نظارت بر بندر حیاتی «الحدیده» در یمن هستیم

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان ملل متحد روز جمعه از آمادگی خود برای کمک در امر نظارت بر بندر «الحدیده» در یمن و جهت حفظ این تاسیسات حیاتی از تخریب بالقوه خبر داد.

  به نوشته خبرگزاری «رویترز» «رهیل لی بلانک» سخنگوی سازمان ملل متحد در ژنو سوئیس به خبرنگاران گفت که «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن ایده‌هایی ویژه‌ در زمینه نحوه مدیریت بندر الحدیده دارد.

وی در این زمینه اظهار داشت: «همانطور که گریفیتس چندین بار گفته ، سازمان ملل آماده است با طرف‌های درگیر در زمینه توافقنامه مذاکره شده همکاری کند و نقش نظارتی به سازمان ملل متحد در مدیریت بندر الحدیده اعطا شود تا از تخریب بالقوه بندر جلوگیری و مسیر اصلی ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم یمن حفظ شود.»

 گریفیتس هفته گذشته به شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که طرف‌های درگیر در جنگ یمن برای حضور در مذاکرات صلح  که قرار است ماه دسامبر (دی ) در سوئد برگزار شود، تضمین‌های قانونی داده‌اند.

به نوشته رویترز، ائتلاف سعودی که تحت حمایت غرب  نیز قرار دارد، از  ماه مارس (فروردین) ۲۰۱۵ تاکنون در امور یمن دخالت کرده است.


کودکان مظلوم یمنی

 

آخرین ارقام منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد نیز  نشان می‌دهد که حدود ۸۵ هزار کودک زیر پنج ساله یمنی از سال ۲۰۱۵ تاکنون بخاطر گرسنگی جان باخته‌اند. گفته می‌شود که ۱۴ میلیون نفر از اهالی یمن نیز در خطر قحطی قرار دارند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *