سناتور‌های جمهوری‌خواه به اروپا درباره دور زدن یا تضعیف تحریم‌های ایران هشدار دادند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در ادامه تحرکات ضد ایرانی مقام‌های آمریکایی، ۱۰ تن از سناتور‌های جمهوری‌خواه کنگره این کشور در نامه‌ای به سفرای آلمان، فرانسه و انگلیس به اروپا درباره دور زدن یا تضعیف تحریم‌های ایران هشدار دادند.

«تد کروز، مارکو روبیو و تام کاتن» از جمله ۱۰ سناتورِ نویسنده این نامه هستند. همه این ۱۰ قانونگذار آمریکایی، مخالف برجام و از چهره‌های شدیدا ضد ایرانی کنگره این کشور محسوب می‌شوند.

طبق گزارش آسوشیتدپرس، در این نامه سناتورها اعلام کردند که از هر گونه تلاش برای دور زدن یا تضعیف تحریم‌های آمریکا «به طور خاص دچار رنج و اذیت» خواهند شد.

قانونگذاران هم حزبی دونالد ترامپ، همچنین به سه کشور اروپایی و دیگر کشورهای اروپا هشدار دادند که احتمال اقدام کنگره آمریکا در برابر اقدام برای دور زدن یا تضعیف تحریم‌های ایران وجود دارد.

هشدار سناتورهای تندروی جمهوری‌خواه در شرایطی مطرح شده که اتحادیه اروپا در حال رایزنی‌های فشرده برای حفظ برجام بعد از خروج آمریکا از آن و دادن برخی تضمین‌ها به ایران به منظور ادامه تعهد این کشور به این توافق است.

به دنبال اعلام خروج آمریکا از برجام، دولت ترامپ اعلام کرده که درصدد بازگرداندن تحریم‌ها در دو بازده زمانی ۱۳ مرداد و ۱۳ آبان است و در همین راستا فشارهای خود به طرف‌های تجارت با ایران را تشدید کرده است.


تد کروز، ترامپ و مارکو روبیو


ترامپ و تام کاتن

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *