ششمین جشنواره نقش تن‌پوش در نگارخانه استاد فرشچیان فرهنگستان هنر برگزار می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس مهدی محمودی مدیر مؤسسات مد و لباس کشور و رئیس هیأت داوران ششمین جشنواره نقش تن‌پوش، با اشاره به تحول نگرشی در امر برگزاری جشنواره نقش تن‌پوش طی دو دوره گذشته اظهار داشت: در چهار دوره نخست، رویکرد برگزارکنندگان بیشتر معطوف به وجوه نگرشی طراحی بر روی تن پوش با موضوعات مختلف بود اما در دوره پنجم و ششم، توجه‌ ما را به سمت بازار و نیاز واقعی موجود معطوف کردیم و تلاش بر آن شد تا ضمن دریافتن خواست بازار و ذائقه مخاطبان، کمک کنیم تا آثار برگزیده نقش تن‌پوش به تولید انبوه برسد.

وی افزود: در دوره ششم جشنواره نقش تن‌پوش، علاوه بر بسیاری از برندها و تولیدکنندگان، اتحادیه پوشاک تهران هم در قالب تولیدکننده و هم به عنوان یکی از فعالان در حوزه ارسال اثر با جهاد دانشگاهی دانشگاه هنر وارد همکاری شد و همین نکته نیز می‌تواند نشان از توجه ویژه این رویداد به آثار برگزیده و دربردارنده مفاهیم والای اجتماعی، انسانی و فرهنگی باشد.

مدیر مؤسسات مد و لباس کشور اضافه کرد: ارکان جشنواره نقش تن‌پوش بر سیاست تجاری‌سازی بنا شده است و نیاز بازار را در یک چرخه جشنواره‌ای مورد توجه ویژه قرار داده‌ایم و در بحث مفاهیم نیز نگاه ویژه‌ای به فرهنگ و تمدن ایرانی خواهیم داشت.

محمودی با اشاره به آغاز داوری آثار رسیده به این دوره از جشنواره در روزهای پیش رو بیان کرد: نیمی از داوران از بخش تولید و صنعت با ما همکاری دارند و نیم دیگر متشکل از دانشگاهیان، طراحان آزاد و هنری هستند و بدون شک هم افزایی این اعضا کمک قابل توجهی به انتخاب هرچه بهتر و کاربردی‌تر آثارخواهد کرد.

وی عنوان کرد: ششمین جشنواره نقش تن‌پوش از سوی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد هنر و با همکاری دانشگاه هنر اردیبهشت ‌ماه امسال در نگارخانه استاد فرشچیان فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *