«ضیاءالدین»؛ روستایی ۵۰۰ خانواری با امکانات ۴۰ خانواده

«ضیاءالدین علیا» روستایی است در تربت‌حیدریه از توابع استان خراسان رضوی که با وجود ۵۰۰ خانوار با امکاناتی که جوابگوی ۴۰ خانوار است، روزگار می‌گذراند. این در حالی است که در صورت اجرای طرح هادی روستایی گره بسیاری از مشکلات بهداشتی، آموزشی و عمرانی این منطقه باز خواهد شد.

محمد ایزدپناهی از معتمدان روستای ضیاءالدین علیا نیز یادآور شد: این روستا دانش‌آموزان زیادی در مقطع ابتدایی دارد که از مدرسه استقبال نمی‌کنند، زیرا مدرسه مختلط است و در مکان خوبی واقع نشده و در اطرافش دامداری است که به لحاظ بهداشتی مناسب نیست. همچنین به لحاظ آموزشی هم شرایط خوبی ندارد.به گفته وی، والدین مجبورند ماهانه ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان برای دانش‌آموزشان هزینه سرویس بپردازند، در حالی که اگر مدرسه‌ای با فضا و امکانات خوب ساخته شود مردم استقبال خواهند کرد.

در همین حال، رئیس آموزش و پرورش تربت حیدریه با بیان این که دانش‌آموزان مقطع ابتدایی روستای ضیاءالدین و حاشیه آن حدود ۶۰ نفر هستند،‌ گفت: این روستا دارای دبستان چهار کلاسه‌ای است که در دو نوبت صبح و عصر در مجموع فقط ۱۸ دانش‌آموز دارد و با دو معلم اداره می‌شود، چون بقیه دانش‌آموزان به مدارس تک‌جنسیتی و تک‌پایه‌ای شهرک و شهر فرستاده می‌شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *