طرح ترامپ در زمینه ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا امروز به دیوان عالی می‌رود

به گزارش گروه بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه (امروز) با حضور در دیوان عالی آمریکا، از مشروعیت طرح مهاجرتی خود که چندین کشور مسلمان از جمله ایران را هدف قرار داده است و مانع ورود اتباع این کشورها به خاک آمریکا می‌شود، دفاع می‌کند.

خبرگزاری رویترز گزارش کرد، طرح ممنوعیت سفر ترامپ-سومین نسخه از سیاستی که برای اولین بار یک هفته بعد از برعهده گرفتن صدارت در ژانویه ۲۰۱۷ به دنبال اجرای آن بود- از ورود اتباع ایران، لیبی، سومالی، سوریه و یمن به خاک آمریکا جلوگیری می‌کند. چاد در لیستی که در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی اعلام شد، به چشم می‌خورد اما ترامپ در ۱۰ آوریل سال جاری میلادی، ممنوعیت ورود به خاک آمریکا را برای این کشور لغو کرد.

دیوان عالی آمریکا با ۹ عضو که اکثریت محافظه‌کار هستند، هرگز استدلال‌های دولت آمریکا در خصوص این طرح مهاجرتی ترامپ را نشنیده است.

ایالت هاوایی، استدلال کرده است که طرح ممنوعیت سفر ترامپ، در تناقض با قانون مهاجرتی فدرال و قانون منع طرفداری دولت از یک مذهب در مقابل مذهب دیگر است و یکی از مخالفان سرسخت این طرح رئیس‌جمهور آمریکا به حساب می آید.

ترامپ مدعی است که طرح مهاجرتی او برای محافظت از شهروندان آمریکا در مقابل تروریسم شبه‌نظامیان اسلام‌گرا ضروری است.

مخالفان این طرح معتقدند که این طرح و سیاست از دشمنی رئیس‌جمهور آمریکا در قبال مسلمان نشأت می‌گیرد.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *