معارفه نودونهمین شرکت بازار دومی فرابورس با طعم شیرخام

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری فارس، معارفه سهام شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت پیش از ظهر امروز با حضور خبرنگاران در فرابورس ایران با حضور مدیران این شرکت برگزار شد. 

در این نشست حسین صالح مدیرعامل شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت با اشاره به آخرین وضعیت بنیادی این ناشر عنوان کرد: شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت از زیرمجموعه‌های موسسه خیریه علی و حسین همدانیان به شمار رفته و در آذر ماه پارسال در بازار دوم فرابورس پذیرش شده است. 

وی با بیان اینکه این شرکت در سال ۱۳۶۶ با سرمایه‌گذاری شرکت قند نقش جهان فعالیت خود را آغاز کرده است، عنوان کرد: موضوع فعالیت این شرکت فعالیت‌های احداث و اجرای فعالیت‌های دامپروری و تولید و برداشت مکانیزه محصولات کشاورزی است. 

به گفته وی ظرفیت تولید شیرخام این شرکت با برخورداری از یک هزار رأس دام بالغ بر ۱۷ هزار تن در سال بوده و این در حالی است که تعداد کل گاو‌های شیرده این شرکت در پایان شهریور ماه امسال به ۲۹۵۷ رأس رسیده است، گفت: میزان تولید شیر هم اکنون روزانه بالغ بر ۵۰ تن است و شرکت در نظر دارد، با توجه به برخورداری از ۱۷۷ هکتار زمین تعداد دام‌های خود را تا پایان امسال به یک هزار و ۵۰۰ رأس افزایش دهد تا به این ترتیب تولید شیرخام به ۷۵ تن در روز افزایش یابد. 

در ادامه علیرضا علیمرادی مدیرمالی شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت با بیان اینکه این شرکت از سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی برخوردار است، عنوان کرد: این شرکت هم اکنون از مجوز توسعه گاو شیری تا سقف ۳۲۰۰ رأس دام مولد برخوردار شده و در عین حال با صدور موافقت اصولی از سوی نظام‌مهندسی کشاورزی برای تاسیس واحد پرورش یک هزار رأس گاو تلیسه آغاز شده است. 

وی از درآمد یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی سود فروش سهام سیمان اصفهان در ۶ ماهه اول امسال برای این شرکت گفت و افزود: بدون در نظر گرفتن این درآمد سود عملکرد ۶ ماهه امسال شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۲۰ درصدی برخوردار شده است. 

وی با بیان اینکه ۸۰د رصد از نهاده‌های مورد استفاده در دامپروری‌ها از طریق واردات تامین می‌شود،‌گفت: حدود ۳٫۵میلیارد دلار از هزینه‌های شرکت‌های دامپروری به علوفه و خوراک دام منتهی می‌شود که عدم حمایت دولت در زمینه نرخ تامین خوراک دامپروری‌ها منجر به افزایش نرخ فروش خواهد شد. 

وی با اشاره به اینکه نرخ فروش شیرخام در سال ۹۷ با نوسانات زیادی مواجه بوده عنوان کرد: هم اکنون نرخ فروش شیرخام در درب کارخانه به ازای هر کیلو ۲ هزار تومان است که با احتساب هزینه‌های حمل به ۲۲۰۰ تومان می‌رسد. 

انتهای پیام/ب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *