نتایج یک تحقیق نشان داد افزایش چشمگیر مرگ و میر افراد بی‌خانمان‌ در انگلیس طی یک سال گذشته

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، آمار ارائه شده از سوی «دفتر روزنامه‌نگاری تحقیقی» در انگلیس نشان می‌دهد حداقل ۴۴۹ بی‌خانمان طی یک سال گذشته در این کشور جان باختند.

به نوشته سایت شبکه خبری «بی.بی.سی»، افراد فوت شده بین ۱۸ تا ۹۴ سال سن داشتند و ۶۹ درصد آنان را مردان تشکیل می‌دهند.

این باور هم وجود دارد که تعداد فوت شدگان بی‌خانمان در انگلیس بسیار بیشتر از ۴۴۹ نفر باشد چرا که تعریف رسمی بی‌خانمانی برای مقام‌های محلی در سراسر انگلستان متفاوت است. 

روزنامه «گاردین» در گزارشی ماه آوریل گذشته نوشته بود که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ آمار ثبت شده فوت شدگان بی‌خانمان در انگلیس ۲۳۰ نفر بوده است. 

این سازمان طی همکاری با کانال ۴ شبکه بی.بی.سی داده‌ها و اطلاعات را از خیریه‌ها و خبرنگاران محلی در سراسر کشور جمع‌آوری کرده‌ است.

به گفته مدیر اجرایی یک موسسه خیریه مرتبط با بی‌خانمان‌ها در انگلیس، این آمار کمتر از یک رسوایی ملی نیست. وی افزود، می‌شد جلوی تمامی این مرگ‌ها را گرفت. 

براساس این گزارش، در مواردی این افراد بی‌خانمان به دلیل مصرف مواد مخدر یا بیماری جان باختند. اما موردی هم وجود داشته که فرد به دلیل شدت گرسنگی جان خود را از دست داده است.

خیریه‌های انگلیسی هم این آمار مرگ را آبروریزی ملی نامیده و از افزایش بی‌خانمانی در دوره ریاضت اقتصادی دولت محافظه‌کار انتقاد کردند. 

یک سخنگوی دولت انگلیس گفته است ۱.۲ میلیارد پوند برای مقابله با تمام اشکال بی‌خانمانی اختصاص داده شده و دولت قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۷ به بی‌خانمانی در انگلستان پایان دهد.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *