نماینده سازمان ملل در امور یمن وارد« الحدیده» شد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن امروز جمعه وارد شهر الحدیده شده است تا از نزدیک در جریان اوضاع الحدیده و تجاوزات ائتلاف سعودی قرار بگیرد.

گریفیتس در راستای تلاش‌ برای برگزاری دور جدید مذاکرات صلح یمن در سوئد، چهارشنبه گذشته به صنعاء رفت و با تعدادی از مسئولان انصارالله از جمله سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله و مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن دیدار کرد.

شهر بندری الحدیده که در غرب یمن و در ساحل دریای سرخ قرار دارد، تنها راه ارتباطی دولت نجات ملی یمن به بیرون است و بیش از ۷۵ درصد از واردات و کمک‌ها به این کشور از این بندر صورت می‌گیرد.

شبه‌نظامیان ائتلاف سعودی و اماراتی از خرداد ماه امسال تاکنون با هدف اشغال این بندر و قطع کردن دست دولت نجات ملی مستقر در صنعاء از ساحل غربی یمن، حملات گسترده‌ای انجام داده‌اند، اما با مقاومت نیروهای یمنی مواجه و در الحدیده زمین‌گیر شده‌اند.

ائتلاف سعودی-اماراتی از ۲۳ خرداد ماه گذشته با وجود هشدارهای سازمان‌های بین ‌المللی درخصوص به خطر افتادن جان غیرنظامیان در الحدیده، حمله به آن را آغاز کردند،
 اما این ائتلاف متجاوز با وجود حملات سنگین آن با مشارکت نیروهای آمریکایی، تاکنون متحمل خسارت‌ها و تلفات سنگینی شده‌ است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *