پیشرفت ۹۵ درصدی صحن حضرت زهرا (س) حرم علوی+ تصاویر

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، احداث صحن حضرت زهرا (س) حرم علوی از اوایل سال ۱۳۹۰ به همت ستاد بازسازی عتبات به منظور توسعه حرم امیرالمؤمنین (ع) آغاز شد.

این طرح از دو بخش زیارتی و غیر زیارتی تشکیل شده که با توجه به پیشرفت روز افزون آن، هم‌اکنون ساخت صحن حضرت زهرا (س) در دو بخش زیارتی و غیرزیارتی رو به اتمام است.

حامد امیری مدیر طرح صحن حضرت زهرا (س) حرم علوی در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به تکمیل برخی از قسمت‌های این صحن، گفت: بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) با توجه به گستردگی و ظرافت خاص زمان زیادی را برای احداث نیاز داشت که خوشبختانه به همت مهندسان و هنرمندان ایرانی بخش اعظمی از این صحن تکمیل شده است.

وی از پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی صحن حضرت زهرا (س) حرم علوی خبر داد و افزود: با توجه به اینکه هر روز شاهد پیشرفت بیشتر این صحن هستیم و اکنون ۹۵ درصد طرح تکمیل شده است، سعی داریم در نوروز ۹۸ بخش زیارتی و غیرزیارتی صحن حضرت زهرا (س) را به طور هم زمان افتتاح و در اختیار عتبه علویه قرار دهیم؛ البته تاکنون قسمتی از این صحن در اربعین امسال به بهره‌برداری رسیده است تا جایی که بسیاری از زائران در صحن حضرت زهرا (س) اسکان داده شدند.

به گزارش فارس، در ادامه تصاویری از پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی صحن حضرت زهرا (س) حرم امام علی (ع) را مشاهده می‌کنید؛

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *