گزارش فارس از دومین روز مسابقات بین‌المللی قرآن تلاوت ۲۸ قاری و حافظ در دومین روز مسابقات بین‌المللی قرآن/ برگزاری شب شعر قرآنی مشکات

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس دومین روز مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با رقابت حافظان قرآن بزرگسال و روشندل در نوبت صبح آغاز شد و این رقابت‌ها در نوبت بعد از ظهر با برگزاری رقابت رشته‌های قرائت و حفظ کل قرآن در هر دو بخش بزرگسالان و روشندلان پی‌گیری شد.

در این روز به ترتیب محمد انور عسکر از سریلانکا، عبدالله حمد سالم ابوشریده از قطر، محمد انیس از هند در بخش حفظ کل روشندلان و در بخش قاریان روشندل نیز حسن انور حمیه از کشور لبنان، عبدالباسط حامدن از کشور غنا و عاصف یاسین از کشور مالاوی به قرائت خواهند پرداخت.

در بخش قاریان بزرگسال حامد بن آبی از فیلیپین، ابراهیم یحیی از نیجریه، عباس مصطفی شری از کشور لبنان و انور حاسین از مالزی و در رشته حفظ قرآن محمد مصطفی هادزی از بلغارستان، احسن الله ابوالهاشم از بنگلادش، محمد رشاد عبدالسمیع از کشور مصر، احمد محمود الکردی از کشور لبنان و حسن دمیرجان از ترکیه محفوظات خود را ارائه کردند.

مسابقات بعد از ظهر با تلاوت امام منذر چلنکا از اسلوونی، محمد قباد از بوسنی، الکین حسن اف از آذربایجان و مختار غی از سنگال براساس قرعه های انتخابی همراه شد.

همچنین در بخش حفظ نیز ابراهیم الوشلی از کشور یمن، محمد شرف‌الدین عمران از هند و صلاح‌الدین عبدالرزاق محمد مغنم به سه سؤال هیئت داوران براساس قرعه انتخابی پاسخ دادند.

تلاوت مهدی عبدلی قاری نوجوان از برنامه‌های جانبی نوبت صبح امروز بود و بعد از ظهر هم مختار دهقان نماینده کشور در مسابقات مالزی تلاوت کرد.

استقبال مردم از رقابت‌ها در این روز خوب بود و با وجود بارش باران سالن مسابقات در نوبت بعد از ظهر شاهد حضور گرم مردم عزیز کشورمان بود، البته استقبال روز نخست مسابقات بسیار باشکوه و بی‌نظیر بود تا جایی که بسیاری از مردم روی زمین نشسته و تلاوت‌ها را گوش می‌دادند. البته در این روز بخشی از علاقه‌مندان حاضر در سالن افغانستانی‌هایی بودند که برای شنیدن تلاوت نماینده کشورشان به مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آمده بودند.

به گزارش فارس شب شعر قرآنی مشکات از جمله برنامه‌های جانبی مسابقات امروز بود که با همت حلقه ادبی مجاز برگزار و در آن شاعرانی چون احمد بابایی، وحید قاسمی، زهیر توکلی، محمود حبیبی کسبی، هادی جاندا، حافظ ایمانی، فاطمه طارمی و مهدی رحیمی حضور یافتند. همچنین در این محفل قرآنی، ادبی محمد حسین پویانفر به مولودی‌خوانی پرداخت.

مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان در هتل ارم و مسابقات بین المللی قرآن طلاب هم در مدرسه علمیه امام موسی کاظم قم از روز شنبه آغاز شد.

سومین روز این رقابت‌ها تا دقایقی دیگر در همه بخش‌ها آغاز شده و بانوان هم در سالن همایش‌های هتل ارم تهران باهم به رقابت می‌پردازند. همچنین مسابقات طلاب هم امروز در بخش‌های مختلف در مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) پی‌گیری می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *