۱۵۴ هزار میلیارد تومان از بودجه کل کشور محقق شده است

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، محمدباقر نوبخت در خصوص نشست امروز کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات گفت: از آنجایی که  ۶ ماه از اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۷ گذشته است و با توجه به شرایطی که کشور دارد لازم است نمایندگان کمیسیون در جریان عملکرد بودجه در ۶ ماهه گذشته باشند و بدانند برای نیمه دوم سال با چه سیاست هایی عمل می کنیم تا هم منابع مالی تامین شود و هم فشارهای اقتصادی جبران خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه کمیسیون ادامه داد: به همین جهت دراین جلسه گزارشی داده شد منابع مالی در ۶ ماهه اول سال چیزی حدود ۱۵۴ هزار میلیارد تومان بود که از ۳ محل درآمدی از جمله مالیاتی، گمرکی، واگذاری دارایی سرمایه که عمدتا فروش نفت و واگذاری دارایی مالی که عمده آن را فروش اوراق مالی و اسناد خزانه تشکلی می دهد، محقق کردیم.

وی گفت: در دو بخش اول در آمدی۶۳ هزار میلیاد تومان تامین مالی شد و در خصوص واگذاری دارایی های مالی هم در حد ۲۷ هزار میلیارد تومان کسب درآمد صورت گرفت. این رقم نسبت به آنچه درقانون بودجه پیش بینی شده حدود ۷۸ درصد بود اما نسبت به عملکرد بودجه سال گذشته حداقل ۴۸ درصد منابع افزایش پیدا کرده است.

نوبخت در ادامه بیان داشت: با همه این اوصاف اینکه از چه محل هایی برای ۶ ماهه دوم برنامه را تنظیم کنیم تا هم با تحریم ها مقابله کنیم و هم فشاری که به معشیت مردم وارد شد با روش های جبرانی بتوانیم نوعی کاهش دهیم در جلسه بحث و از نقطه نظرات نمایندگان استفاده شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور گفت: امیدواریم با وفاق بیشتری همان طوری که دو قوه مقننه و مجریه با همکاری با قوه قضاییه در چارچوب شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه تصمیمات شان را هماهنگ تر می کند، سازمان برنامه وکمیسیون برنامه جلسات مشترکی داشته باشند و تبادل نظر به دیدگاه هم نزدیک شوند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *