۶۰ درصد آمریکایی‌ها از عملکرد ترامپ ناراضی‌اند

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جدیدترین نظر سنجی‌های موسسه «گالوپ» نشان داد که از هر ۱۰ آمریکایی ۶ نفر از عملکرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ناراضی است.

وبگاه «هیل» سه شنبه شب نوشت که بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از عملکرد رئیس جمهور آمریکا که روز دوشنبه منتشر شد نشان می‌دهد تا پایان ۲۵ نوامبر (یکشنبه ۴ آذر) ۶۰ % اهالی این کشور از عملکرد ترامپ ناراضی بوده‌اند در حالی‌که ۳۸% نیز از عملکرد ترامپ رضایت داشتند.  

به نوشته هیل، این چهارمین بار است که نارضایتی‌ها از ترامپ به میزان ۶۰% رسیده است.

عملکرد ترامپ در هفته  گذشته و بر سر ماجرای «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی و عدم اعمال تنبیه علیه ریاض یا «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی از جمله موارد تاثیرگذار در این نظرسنجی بود.

این در حالی است که ترامپ حتی با «جان رابرتس» قاضی ارشد آمریکایی بابت بررسی فرمان مهاجرتی نیز درگیری پیدا کرد. رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته گزارش دولت  به کنگره که در آن بر تاثیر مخرب تغییرات آب و هوایی بر اقتصاد تاکید شده بود را هم رد کرد.

 این نظرسنجی با حاشیه خطای سه درصد و با مشارکت نزدیک به ۱۵۰۰ نفر انجام شد. ترامپ در نظرسنجی‌های صورت گرفته دیگر موسسات نیز شرایط خوبی را ندارد و میزان نارضایتی از وی حدود ۵۳% است.

 انتهای پیام/

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *